Kadının Fendi 14 Şubat’ı Yendi

No Comments

services-analytics-alt-colors-optimizedBir tarafta ilişkilerin sürprizlerle süslendiği 14 Şubat; bir yandan daha çok insan hakları ile kendini hatırlatan 8 Mart. Yine ait oldukları günde, gündemi belirlemeyi başardılar.

Her yıl birbirine yakın bir haber oranı ile konuşulan bu özel günlerde; bu yıl dengeler şaştı. ITS Medya verilerine bakıldığında; Kadınlar Günü 14 Şubat’tan 3 kat daha fazla habere sahip olarak raporlandı.

ITS Medya sosyal medya analizlerinde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”, “14 Şubat Sevgililer Günü”ne oranla  %60 daha fazla yer aldı. Aynı zamanda portalda 8 Mart 63 bin civarı habere sahipken;  14 Şubat 20 bine yakın seyretti.

Özellikle twitterda #BirKadınıMutluEtmekİstiyorsan, #SizceKadınNedir, #KadınHayattır, #TürkiyedeKadınOlmak, #Kadınınhakkı gibi hashtagler oldukça popülerdi.

14 Şubat Kampanyalar ile Doluydu…

Kadınlar Günü ve Sevgililer Günü Geçmişteki ilk çıkış tarihlerinden bu yana; günümüzde çok farklı konumlara gelmiş olsalar da; her geçen yıl toplumsal alışkanlıklarda biraz daha yerleşik bir hal alıyorlar.

Özellikle ekonomik beklentileri karşılamak adına reklam, tanıtım, satış, pazarlama faaliyetleri doğrudan bu günleri hedef almakta.

 

Detaylı Bilgi İçin:

 

info@itsmedya.com.tr | 0212 370 11 49

www.itsmedya.com.tr

Daha Fazlası İçin

Tüm Yazıları Gör