PATLAMA SONRASI İLK 12 SAAT

No Comments

 

ANKARA-PATLAMApsdAnkara’da 17 Şubat günü askeri araca düzenlenen terör saldırısı Türkiye gündemini bir anda değiştirdi. Akşam saatlerinde meydana gelen acı olay sonrası siyasi çevrelerden, dış basından, futbol camiasından ve sosyal medyadan sayısız tepki sesi yükseldi.

ITS Medya’nın verilerine göre; patlamanın yaşandığı ilk andan itibaren “Ankara’da Patlama” haberleri ile 2 bine yakın haber yayınlandı. Ölü ve yaralıların sayısının net olmaması ile birlikte eş zamanlı olarak binden fazla bilanço bilgisi veren haber yapıldı. Valilik açıklaması ile birlikte ölü ve yaralı sayısı netleşirken webdeki haberlerde doğru bilgi ile yeniden duyuruldu.

Siyasi Çevreden Gelen Açıklamalar Dikkat Çekti…

İlk 12 saatte Ankara gündeminde yoğun haber akışı yaşanırken Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Numan Kurtulmuş açıklamaları dikkat çekenler arasında raporlandı.

Ankara patlaması ile birlikte dünya basınından ve siyasi çevrelerde tepkilerini dile getirdiler. Özellikle ABD’den gelen açıklamalar daha fazla yankı buldu.

Futboldan Ortak Dil

Futbol camiası da terör saldırısına sessiz kalmayanlar arasındaydı. TFF ve 4 Büyükler yayınladıkları kınama mesajı ile tek yürek oldular.

Yayın Yasaklarına Tepkiler

ITS Medya’nın 12 saati analiz ettiği portal haberlerinde; Ankara’daki patlama haberlerine getirilen yayın yasağı, sosyal medyanın yavaşlatıldığı iddiaları internet medyasında konuşuldu. Özellikle sosyal medyada erişimin kısıtlı olduğu iddiaları ile birlikte; çok sayıda paylaşım yapıldı.

 

Detaylı Bilgi İçin:

 

info@itsmedya.com.tr | 0212 370 11 49

www.itsmedya.com.tr

Daha Fazlası İçin

Tüm Yazıları Gör