SALDIRI SONRASI ASIL TEHLİKE…

No Comments

patlamaGeçtiğimiz Pazar günü Ankara’da yaşanan bombalı saldırılar ile birlikte; halk içerisinde gizli bir tehlike daha ortaya çıktı; sosyal medyada başlayan “asılsız bomba ihbarları”. Yaşanan terör saldırıları çoğu zaman açık alanlarda denk gelmiş olsa da; ihbarlardan en fazla etkilenenler AVM’ler oldu.

AVM’lere Girmeyin Uyarıları…

ITS Medya verilerine bakıldığında; son aylarda farklı lokasyonlarda meydana gelen saldırı eylemlerinin ardından sosyal medyadaki asılsız ihbarların büyük bir bölümü AVM’ler ile ilgili.

Kalabalık meydanlar, metro, metrobüs durakları bu sıralamayı izlerken; son dönem ihbarlarında plaka numarasından, canlı bombanın fotoğraflarına kadar bildirim yapılıyor. Mart ayı boyunca tarihler veren bildiriler de söz konusu.

Sosyal Endişe…

Asılsız bomba ihbarlarında kaynağı elçiliklere ve Emniyet teşkilatına dayandırılarak; toplu ulaşım güzergâhları, alışveriş merkezleri ve kalabalık alanlar hedef gösterilirken; okul gezilerden turistik faaliyetlere, günlük alışverişlerden iş toplantılarına kadar oldukça fazla alan bu durumdan etkileniyor.

Ankara’da birkaç AVM’de bombalı saldırganın yakalandığı haberinin hızlıca yayılmasından, Boğaz Köprüsü’nde park halinde bırakılan aracın kriz yaratması bu endişelerin gücünü kanıtlamakta.

Detaylı Bilgi İçin:

 info@itsmedya.com.tr | 0212 370 11 49

www.itsmedya.com.tr

 

Daha Fazlası İçin

Tüm Yazıları Gör