Türkiye’nin Kalbi Euro 2016 İçin Attı

No Comments

12 Haziran Pazar Günü Türkiye kalp atışının yüksek olduğu bir gün geçirdi. Saat 16:00’da gerçekleşen EURO 2016 D Grubu Türkiye Hırvatistan maçı tüm halkı ekrana kilitledi. Bu esnada dijital ortamda sayısız haber ve destek paylaşımları dikkat çekici orandaydı.

Türkiye A Milli Futbol takımı sahaya çıkmadan önce reklam filmleri, tanıtımlar ve müzikler ile heyecan artarken hafta sonuna doğru iyice doruklara ulaştı. ITS Medya haber analizlerinde hafta ortasında maç ile ilgili yapılan haberlerin Cumartesi günü 2 kat arttığını gözlemlenirken; Pazar günü daha sabah saatlerinde haber sayısı tüm hafta ölçülen yansıma sayısının 5 katını geçmişti.

Maç bitimine kadar desteğini esirgemeyen taraftarın paylaşımları maçın 1-0 mağlubiyet ile bitmesi ile; yerini eleştiri ve yoruma bıraktı. Özellikle yeterince performans gösterilmediği üzerine yapılan yorumlar tüm yorumlar arasında en fazla orana sahipti. Yine oyunculara ve yönetime yapılan eleştiriler çoğunluk gösteren oranlar arasında olarak raporlanmakta.

Maçın ertesi gününde dikkatleri üzerine toplayan ve pozitif paylaşımlar arasında adı çokça geçen isim milli takımın genç oyuncusu Emre Mor oldu. Takımdaki yeteneği ile konuşulan Emre Mor, maç bitiminde yaptığı Hırvatistan oyuncusu Luko Modric ile yaptığı selfie çekim ile de sosyal medyada dikkat çekti.

Detaylı bilgi için
www.itsmedya.com.tr
info@itsmedya.com.tr

Daha Fazlası İçin

Tüm Yazıları Gör